CONVERSE

CONVERSE

kategorisinde20 adet ürün bulunmuştur
  Marquis Converse tarafından kurulan firma,kurucusunun soy ismiyle markalaşmıştır ve 1908 yılından beri üretim yapmaktadır. Üretime başladığı ilk dönemlerde piyasaya kauçuk ayakkabılar çıkaran marka,daha sonra tenis ayakkabısı ve basketbol ayakkabısı üretmeye başlamış. Bu alanda gerçekleştirdiği üretimler,dünya çapında marka bilinirliği arttırmış.

  Aslında markanın dünya çapına yayılma hikayesi oldukça ilginç. Ünlü basketbol oyuncusu olan Chuck Taylor,Converse ayakkabı ile ayaklarının çok ağrıdığını belirterek ayakkabılarından rahatsızlığını markaya iletir. Bunun üzerine marka Chuck Taylor’a ayakkabı modelini iyileştirmek ve tanıtmak üzere beraber çalışmayı önerir. Bu iş birliğindenConverse All Star markası doğar. Kısa sürede de dünya çapında bilinen ve en çok tercih edilen markalardan biri haline gelir.

  Kısa sürede rahatlığı ve farklı tarzıyla kadın,erkek ve çocuk olmak üzere her yaştan kitlelere hitap etmeye başladı.Converse,sadece spor etkinliklerinde değil günlük hayatta da tercih edilen bir ayakkabı olmayı ve sokak modasındaki yerini alarak tüketicilerin genelinde tercih edilmeyi başardı.

  Converse ayakkabı modelini değiştirmese de her sezon yeni renk ve farklı desenlerle satışa sunduğu sezon ürünleri büyük beğeni topluyor. Yazın bez ayakkabının rahatlığına alışanlar Converse’ den vazgeçemiyor. İkonik bir marka olma dışında aynı zamanda bir yaşam tarzını ifade eden Converse ayakkabılar belli bir yaş grubu için vazgeçilmez bir tutku halini almış durumda.

  Günlük stilinize uyum sağlayan,rahatlıkla özdeşleşen ayakkabı modelleri ve her sezon favori olmayı başaran renk alternatifleri ile kombinlerinizin olmazsa olmaz parçası olan Converse,spor ayakkabı,bilekte biten bez modeller,bileği saran boğazlı modeller ve bot modelleri ile her mevsime uyum sağlayan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

  Spormarket üzerinden aradığınız tümConverse ürünlerine uygun ödeme koşulları ve güvenilir alışveriş rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.